• İletişim
  Bize Ulaşın
  İletişim Bilgileri
  7/24 Aktif Çağrı Merkezimiz: 444 4 654
  Eski Büyükdere Cad.
  No:39 4.Levent
  80650 İstanbul
  Tel: +90 (212) 270 00 22
  Fax: +90 (212) 283 26 70
  Email: info@leventhastanesi.com.tr
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ 444 4 654

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon’un uğraşı olan, çeşitli hastalıklar veya yaralanmalar nedeniyle vücudun çeşitli kısımlarının fonksiyonlarının yitirildiği veya tehdit edildiği durumlarda, hastaların yaşam kalitesini geliştirmek amaçlanmaktadır. Temel olarak hastalarımızın bağımsız hareket potansiyellerinin arttırılması, ağrılarının giderilmesi, maksimum hareket kabiliyetinin kazandırılması için modern rehabilitasyon teknikleri uygulanmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümümüzde, ortopedik rehabilitasyon kapsamında, spor yaralanmalarının rehabilitasyonu, kırık sonrası rehabilitasyon, menüsküs ameliyatı sonrası rehabilitasyonu, protez ameliyatı geçirmiş hastaların rehabilitasyonu gibi alanlarda hizmet verilmektedir. Kas hastalıklarının rehabilitasyonla tedavisi kapsamında, eklem problemlerinin önlenmesi veya eklem kısıtlılığının açılması, bel ve boyun ağrılarının tedavisi, romatizmal hastalıkların rehabilitasyonu gibi alanlarda uluslararası fizyoterapi protokolleri ile tedavisi yapılmaktadır.

Nörolojik rehabilitasyon alanında, kas, tendon ve sinir yaralanmaları  sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, tam veya kısmı felçli, omurilik yaralanmalı hastaların rehabilitasyonu hizmetleri verilmektedir.

Osteoporoz ve dejeneratif eklem hastalıklarının rehabilitasyonu, omurga eğriliği (Skolyoz) tedavisi, solunum rehabilitasyonu, el yaralanmaları için Mikrocerrahi ameliyatlarısonrası rehabilitasyonu, eklem içi enjeksiyon, Nöralterapi, mezoterapi ile ağrı tedavisi gibi geniş bir yelpazede fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri de sunulmaktadır.

Uygulama alanlarına göre hizmet başlıkları

 • Boyun Ağrıları: Boyun fıtığı, kireçlenme, duruş bozuklukları vs.
 • Bel Ağrıları: Bel fıtığı, bel kayması, kireçlenme vs.
 • Omuz Ağrıları: Donuk omuz, tendinit, bursit vs.
 • Sırt Ağrıları: Kas ağrısı, Skolyoz, duruş bozuklukları vs.
 • Dirsek, el bileği, kalça, diz ve ayak bileği gibi her türlü eklem ağrısı
 • Fibromiyalji, miyofasial ağrı sendromu gibi yumuşak doku hastalıkları
© 2012 Welcare Wordpress Premium Theme by WPnukes, all rights reserved.
go to top