• İletişim
  Bize Ulaşın
  İletişim Bilgileri
  7/24 Aktif Çağrı Merkezimiz: 444 4 654
  Eski Büyükdere Cad.
  No:39 4.Levent
  80650 İstanbul
  Tel: +90 (212) 270 00 22
  Fax: +90 (212) 283 26 70
  Email: info@leventhastanesi.com.tr
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ 444 4 654

GEBELİK OKULU BAŞLIYOR

Gebelik Okulu

Anne ve bebekler taşıdıkları riskler nedeniyle sağlık hizmetlerinden öncelikli ve özellikli hizmet almaları gereken iki önemli grubu oluşturmaktadır.
Dünya Sağlık Örgütü, Alma-Ata Deklarasyonu’nu 2008 yılında tekrar gündeme getirerek; eşitsizliklerin giderilmesi, hizmet sunumunun iyileştirilmesi ve başta eğitim olmak üzere tüm ilkelerin gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulamıştır. Barselona Anne Hakları Bildirgesi’inde; Her kadının üreme sağlığı, gebelik, doğum ve yenidoğan bakımı konusunda yeterli eğitim ve bilgi alma hakkı vardır. Sağlık kuruluşlarının anne ve eşine bu eğitimi vermek, doğum öncesi bakımın bir parçası olarak bu eğitimlere katılmalarını özendirmek zorunda olduğuna vurgu yaparak bunun bir anne hakkı olduğu belirtilmiştir. Gebelik Okulu da bunu amaçlamaktadır.
Gebelik Okulu Programı; tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili konularda bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamayı, normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konularında bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlamıştır.

GEBELİK OKULU EĞİTİM PROGRAMI

1. Hafta – Gebeliğin Seyri

2.Hafta – Gebelik ve Lohusalıkta Beslenme

3. Hafta – Gebelikte Cilt Bakımı

4. Hafta – Doğum Eylemi

5. Hafta – Doğum sonrası Bakım ve Doğum sonrası Egzersizler

6. Hafta – Emzirme ve Bebek Bakımı

Gebelik Okulu kayıtları için Hastanemiz Halkla İlişkiler Müdürlüğünü arayabilir yada Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları ile iletişime geçerek kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Yorumlar Kapatılmıştır.

© 2012 Welcare Wordpress Premium Theme by WPnukes, all rights reserved.
go to top