Check-Up Web Sağlık E-Randevu E-Sonuç

Detoks Suları Tarifleri ile Aktif Bir Hayata Merhaba

Detoks Suları Tarifleri ile Aktif Bir Hayata Merhaba

Detoks, vücudun vücutta istenmeyen ve zararlı etkileri olan toksinlerden ve yabancı maddelerden arınması demektir. Vücudumuz bu maddeleri belirli bir oranda kendiliğinden de atmakta, ancak detoks bu durumu hızlandırmaktadır. Detoks tek başına bir beslenme yöntemi olarak düşünülmemelidir.

Detoksun Faydaları

Ödem, gaz, şişkinlik gibi şikayetleri giderir.

Halsizlik ve yorgunluk hissini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Vücudun daha aktif ve sağlıklı olmasını destekleyicidir.

Kilo verme ve hızlı yağ yakma konusunda da yardımcı olur.

Kimler Detoks Yapmamalı?

Hamile ve emziren anneler,

Sistemik hastalıkları olanlar,

Bağışıklık hastalıkları olanlar,

18 yaş altında ve 80 yaş üzerinde olanlar, detoks tariflerini hekime danışmadan yapmamalıdır.

Detoks Suları Tarifleri

Sağlıklı beslenmeye ek olarak uygulanması tavsiye edilen detoks sularından bahsettiğimiz bu yazıda evde uygulayabileceğiniz detoks suları tariflerine yer verdik.

Yeşil Detoks Ve Antioksidan İçeceği

Sebzeler: Brokoli+ ıspanak+ pazı+ kabak+ karalahana + yeşilbiber+ salatalık+ maydanoz+ nane+ marul Meyveler: Yeşil elma (kabuklu)+Yeşil kabuklu armut

300 cc’ lik bir bardağın 200 cc si sebze suyu 100 cc si meyve suyu olacak şekilde katı meyve sıkacağından geçiriniz. Sıkılan suya 1 tatlı kaşığı ceviz yağı ilave edip karıştırınız. Bu suyu her hangi bir öğünden 2 saat sonra taze olarak hazırlayıp 3 dk. içerisinde tüketiniz.

Kırmızı Detoks Ve Antioksidan İçeceği

Sebzeler: Kırmızı pancar + kırmızılahana + domates+ kırmızıbiber Meyveler: Nar+ kırmızı elma (kabuklu) +çilek+ böğürtlen+ siyah erik (çekirdeğini çıkarınız)+ kiraz(çekirdeğini çıkarınız)

300 cc’lik bir bardağın 200 cc si sebze suyu 100 cc si meyve suyu olacak şekilde katı meyve sıkacağından geçiriniz. Sıkılan suya 1 tatlı kaşığı keten tohumu yağı ilave edip karıştırınız. Bu suyu her hangi bir öğünden 2 saat sonra taze olarak hazırlayıp 3 dk. içerisinde tüketiniz.

26 Temmuz 2018
Yorum Yap
Levent Hastanesi TV
Doctor Call