Check-Up Web Sağlık E-Randevu E-Sonuç

Meme Kanseri Taraması Hayat Kurtarır

Meme Kanseri Taraması Hayat Kurtarır

Kadınlar, kanserle ilgili genetik, ailevi, çevresel gibi başka hiçbir risk faktörü bulunmasa dahi sadece kadın olması nedeniyle başlı başına risk taşımakta, bu nedenle düzenli olarak kanser kontrollerini yaptırması gerekmektedir. Kadınların özellikle meme kanseri konusunda bilinçlenmeleri, 20 yaşından itibaren elle muayene, 40 yaşından itibaren ise düzenli olarak mamografi çektirmeleri gerekiyor.

Bazı lezyonlar elle tespit edilemeyecek kadar küçük olması nedeniyle özellikle 40 yaş ve üzeri kadınlarda mamografi önemli bir tetkiktir. Meme kanseri erken teşhis edildiğinde tedavide başarılı sonuçlar alınan bir hastalıktır. Hastalık ilerlediğinde ise tedavi zorlaşmakta, risk artmaktadır. Bu nedenle meme kanseri taraması ya da meme check up hayat kurtarıyor.

Tüm kadınlarımızın sağlığını önemsiyor, sağlığı korumanın, tedavi olmaktan daha etkili ve başarılı sonuç verdiğinin bilinci ve kanserde erken teşhisin önemi konusundaki hassasiyetimiz doğrultusunda meme kanseri taraması konusundaki farkındalık adına çaba göstermeye devam ediyoruz.

Sağlığınızı riske atmayın, meme kanseri taramalarını ertelemeyin.

17 Nisan 2018
Yorum Yap
Levent Hastanesi TV
Doctor Call